Hiperhydroza | Rejestracja na wizytę kwalifikacyjną dr Bućko: 618550662 |

Po zabiegu

 

Zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie wystawiamy na życzenie pacjenta, zazwyczaj na cały okres leczenia (4 tygodni).
Jednak znaczna część naszych pacjentów powraca do czynności zawodowych (przynajmniej w częściowym zakresie) w krótszym okresie.
Bywają i tacy pacjenci, którzy do pracy wracają już po tygodniu(!).

Na życzenie, pacjentom zamieszkałym poza granicami Polski, wystawiamy zaświadczenia o dokonanym leczeniu w języku angielskim, które powinny być respektowane przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej zagranicą, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie zwolnienia lekarskiego na czas rehabilitacji po zabiegu.

 

Pierwsze dni po operacji

Pierwszych kilka dni po zabiegu operacyjnym należy zarezerwować sobie na spokojne wypoczywanie, najlepiej w pozycji leżącej.

Właściwa strategia jeśli chodzi o przeciwdziałanie bólowi pooperacyjnemu, opiera się na stosowaniu niewielkich dawek kilku różnych leków. Jest to strategia, po pierwsze skuteczniejsza, po drugie bezpieczniejsza, w stosunku do stosowania dużych dawek jednego leku.

Wychodząc z Kliniki otrzymacie Państwo receptę na:
– ZALDIAR – lek przeciwbólowy, który można stosować kilka razy dziennie po jednej tabletce;
– KETONAL – lek przeciwzapalny, który stosujemy dwa razy dziennie po jednej tabletce;
– POLPRAZOL 20mg – lek osłonowy na żołądek, który stosujemy raz dziennie rano po jednej tabletce.

Każdy z tych leków jest inaczej metabolizowany przez organizm, dzięki czemu można je bez obaw łączyć ze sobą. Uzyskujemy wówczas lepszą kontrolę bólu niż przy stosowaniu jednego leku, natomiast efekty uboczne nie pojawią się z uwagi na niewielkie dawki poszczególnych leków.

Oczywiście w przypadku nieznacznych dolegliwości można zmniejszyć częstotliwość lub też zaprzestać pobierania leków przeciwbólowych (część pacjentów z uwagi na brak dolegliwości, w ogóle nie zażywa leków przeciwbólowych).
Jeśli jednak ból występuje – ważne, by mu przeciwdziałać. Pobieranie nawet dużych ilości leków przeciwbólowych przez krótki okres (np. 2 tygodni), w żaden sposób nie zaszkodzi organizmowi.

Jakkolwiek odczuwanie bólu jest indywidualną cechą i bardzo się różnimy między sobą w tej kwestii, to jednak z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że po około 7 dniach od operacji, większość pacjentów całkowicie zaprzestaje stosowania leków przeciwbólowych. W związku z tym, można domniemywać, że dolegliwości bólowe nawet gdy w pierwszych dniach są uciążliwe, to na szczęście ustępują dość szybko.

Bywa czasem i tak, że dolegliwości bólowe są na tyle nieznaczne, że pacjenci nie pobierają żadnych leków przeciwbólowych. Choć to rzadka sytuacja, to jednak pokazuje, że przebieg po operacji sympatektomii może być całkiem bezbolesny.

Zazwyczaj, szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu, odczuwa się bóle operowanych w miejscu ran pooperacyjnych.
Jednak prawidłowe przeciwdziałanie bólowi – w oparciu o niskie dawki kilku różnych leków, sprawia, że ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ NASZYCH PACJENTÓW JEST MIŁO ZASKOCZONA, tym, że po operacji wcale nie jest źle(!)

 

Zmiany opatrunków

Pacjenci zmieniają opatrunki samodzielnie i dbają o prawidłowe gojenie ran pooperacyjnych, opierając się na instrukcji zamieszczonej tutaj oraz konsultacjach telefonicznych z lekarzem prowadzącym leczenie.

 

Zdjęcie szwów

W związku z tym, że tkankę skórną można szyć wyłącznie szwami nierozpuszczalnymi, po zrośnięciu się brzegów ran, należy je usunąć.
Rany na stopach goją się przeciętnie 10-14 dni i po tym okresie zapraszamy na wizytę pooperacyjną do naszych gabinetów, na której USUNIEMY SZWY SKÓRNE.
Oczywiście pacjenci mieszkający w dużej odległości od Poznania mogą udać się do lokalnego chirurga.
Natomiast począwszy od 3go tygodnia, można wcierać maść CONTRACTUBEX, dzięki której blizny szybciej uzyskają estetyczny wygląd.

 

Wizyta kontrolna

Po 4 TYGODNIACH od zabiegu zapraszamy na WIZYTĘ KONTROLNĄ, by ocenić efekty leczenia.
Po tym okresie można też przystąpić do leczenia operacyjnego po drugiej stronie.

 
 
 

BIULETYN

Akceptację "Politykę prywatności"

Email marketing powered by FreshMail